Zahradní slavnost Letní Edoviny 28. 6. 2022

Před měsícem dostaly děti svá vysvědčení a průvodní dopisy, rozloučily se s kamarády mladšími i dospělými a zahájily svoje velké letní prázdniny – pro někoho již několikáté, pro prvňáčky úplně první. Ovšem ještě než přišel čas na samotná vysvědčení, byl začátek týdne nabitý vším, co se týkalo zahradní slavnosti Letní Edoviny. Ty letos vyšly na úterý, proto pondělí a úterý patřilo nácviku, úklidu zahrady a velkým generálkám. Děti dokončovaly svoje kostýmy a rekvizity, pilovaly ty části textu, které měly umět zpaměti. Zároveň bylo třeba se sžít s novým prostorem pro „pódium“, natrénovat příchody a odchody, změřit délku besídky a další věci, které vždy předchází samotnému velkému okamžiku vystoupení. Páťáci v jedné z posledních hodin informatiky vytvořili pozvánky ve formě plakátu. Zkrátka poslední pondělí a úterý školního roku 2021/2022 to u nás vypadalo jako v úle.

Každá třída si sama zvolila, čím přispěje do programu besídky, co by chtěli všem hostům ukázat. Prvňáčci si nacvičili písničku Hey little clown, kterou zpívali v angličtině a pro kterou si vytvořili plakáty klaunů jako rekvizity. Druháci publikum pobavili svými vtipy a hádankami, které předvedli ve dvou vstupech. Třeťáci si nacvičili divadelní představení Boudo, budko, pro které rovněž vyrobili rekvizity. Čtvrťáci a páťáci předvedli představení inspirované světem Harryho Pottera a velkým překvapením pro všechny ostatní děti byl Moudrý klobouk, který představil jejich talenty, jejich jedinečné dary. Všechny děti se zapojily zpěvem během hudebního vystoupení malých kytaristů, dětí, které navštěvovaly kytarový kroužek. A většina dětí měla svou důležitou roli i v anglickém divadle Miss Mary Mack.

Zahradní slavnost není pouze besídka. Pro nás je to velmi důležitá příležitost pro tolik zásadní setkávání s rodiči a přáteli školy. I proto jsme tuto slavnost započali komorně, v sále školy, pouze s rodiči současných dětí. Společně jsme zhodnotili uplynulý rok, představili úspěchy našich dětí, včetně výsledků celonárodního testování, v neposlední řadě jsme rodičům poděkovali za podporu a skvěle fungující spolupráci.

Rodiče našich dětí opět přispěli do slavnostního občerstvení, za což jim velmi děkujeme. Bez vašeho přispění by naše komunitní akce nemohly probíhat v takové kvalitě, jako probíhají. Pro děti bylo nachystáno překvapení od jejich učitelek, po kterém mohli všichni školáci symbolicky vplout do prázdnin.

Věříme, že jste si tento čas užili alespoň tak, jako my. Už teď se těšíme na podzimní Edoviny.