Vánoční Edoviny 12. 12. 2023

Pro nás v Eduardovi začínají Vánoční Edoviny celé týdny před samotným datem jejich konání. Děti věnují spoustu svého času do příprav rozmanitých výrobků i přípravy představení, které potěší rodiče, sourozence, prarodiče, přátele, prostě všechny návštěvníky našich Edovin. Vánoční Edoviny nejsou pouze o šikovnosti našich dětí a ukázce jejich výrobků. Jedná se o velmi důležité a zásadní momenty setkávání se s rodiči a přáteli.

Celý den jsme pilně pracovali, abychom připravili školu pro návštěvníky. Nazdobili jsme třídy, chodby, sál, jídelnu a připravili prodejní stánky pro naše výrobky. Tento podvečer jsme pak začali společným setkáním v sále. Na představení se všechny ročníky spojily dohromady a vytvořily unikátní zážitek pro všechny přítomné.

V letošním roce bylo vystoupení pojato formou živého obrazu. Nejdříve se na scéně objevili pastýři se svými ovečkami a písní Půjdem spolu do Betléma. Následně se k nim přidali andělé, kteří zazpívali Slyšte, slyšte pastuškové. V průběhu dalších koled se na scénu přidal i Josef, Marie a malý Ježíšek. Celý náš živý obraz byl dokončen písní Tisíc andělů v podání nejen dětí, ale i pedagogů.

Po vystoupení děti zodpovědně nastoupily ke svým připraveným stánkům, aby mohly rodičům nabídnout své vlastnoručně tvořené výrobky. Opět tak zdokonalovaly své znalosti v oblasti finanční gramotnosti.

Všem zúčastněním děkujeme, že jste tu pobyli s námi. Vaše podpora pro nás moc znamená.
Věříme, že jste si tento krásný večer užili stejně tak, jako my. Už teď se těšíme na další Edoviny!

Více fotografií najdete v albu zde.

Za ZŠ Eduard Hana Jordánová