Talentový výcvik – workshop pro rodiče

Druhého září tohoto roku jsme brány Základní školy Eduard slavnostně otevřeli pro naše děti. Již dávno před tím, v samých počátcích naší dlouhé cesty, jsme ovšem měli jasno v tom, že jedním z našich velkých přání je otevřít školu i rodičům a široké veřejnosti. Je pro nás důležitá spolupráce a vzájemné obohacování a vždy jsme toužili po setkávání s našimi přáteli a známými i po vyučování, například během workshopů, které pořádáme. První takový workshop v tomto školním roce jsme nabídli v termínu 25. 9. 2019 a zařídili jsme k němu i možnost hlídání dětí, takže rodiny mohly přijít do školy společně, akorát každý zamířil do jiné třídy, někdo se učit a někdo si hrát. Nebo si hráli všichni?

Workshop byl veden Milanem Pařilem, garantem projektu a talentovým poradcem, který zájemcům nabídl úvod do talentové problematiky a to jak přímo pro autodiagnostiku, tak i pro pochopení práce s talenty jako takové. Cílem workshopu totiž nebylo detailně představit všechny talenty, ale spíše poskytnout jakousi talentovou ochutnávku, aby si zájemci udělali hrubou představu o tom, kde se podle svého mínění nejspíše nachází, a aby si sami zjistili, jestli je tato oblast zajímá a budou jí tedy věnovat více svého času. Navíc, v naší škole s talenty pracujeme denně a je pro nás tedy důležité, aby rodiče měli do této oblasti alespoň základní vhled, což následně jak pedagogům, tak rodičům usnadní vzájemnou komunikaci. Po 90 minutách si zájemci odnesli spoustu bodů k zamyšlení a také konkrétních tipů, jak s nabytými vědomostmi naložit a případně je rozvíjet.

Pro termíny dalších workshopů prosím sledujte Kalendář akcí zde na webu nebo nás sledujte na našem Facebooku. Budeme se těšit na další setkání.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii