První školní den

Druhého září nemohl náš Eduard dospat a hned od rána čekal na autobusové zastávce na všechny děti, které první školní den přijdou. Autobusem se pak spolu dopravili do školy superhrdinů. Ovšem pro tuto cestu byla potřeba jízdenka a superhrdinovský plášť. A pro získání těchto dvou věcí bylo zapotřebí se podělit o svoje superschopnosti, o to, v čem jsem dobrý, co mě moc baví a co mi jde tak nějak samo. Mimo jiné padlo počítání, práce na počítači, vyprávění zážitků, radost a šíření optimismu a zlepšování nálady sobě i ostatním, zkrátka superschopnosti jedna větší bomba než druhá. Děti se od paní ředitelky dozvěděly, že každý jeden z nás má superschopnosti a že je jen potřeba je odhalit a rozvíjet. Přesně toto nás v ZŠ Eduard bude také čekat! Ještě je třeba zmínit, že superhrdinovské pláště jsme si oblékli pro tuto slavnostní příležitost, ale teď už rozumíme tomu, že superhrdinou lze být i bez pláště, bez doplňků poznatelných na první pohled.

Autobusem jsme se tedy dopravili do školy, děti dostaly pamětní list, balíčky pro školáky a během toho, co rodiče procházeli pár organizačních záležitostí spolu s paní ředitelkou a paní učitelkou, mohly si pohrát v družině.

Celé ráno děti také slyšely angličtinu, jelikož v ZŠ Eduard je angličtina již od první třídy a nejen ve školních lavicích, ale i v běžném chodu školy tak, aby si k ní přirozeným způsobem vybudovaly vztah a nenucený zájem.

Autobus nyní parkuje ve třídě, už teď se těšíme na první zastávku v našem městě. Hlavní oblastí našeho bádání v nejbližších týdnech a měsících bude totiž Brno.

Doufáme, že všechny dětia rodiče a ostatní superhrdinové vstoupili do nového školního roku pravou novou a že si na oslavu stihli dát i zmrzku nebo zákusek, ještě než začalo pršet (ale prší nám všem štěstí!).

Více fotografií na FB