Projektový den Fruit Day

Další z projektových dnů v ZŠ Eduard byl věnován ovoci, zdravému životnímu stylu, pohybu, správným návykům a čerstvému vzduchu. Děti den začaly jógou, relaxací a automasáží, poté tvořily ovoce z plastelíny, se zavázanýma očima poznávaly známé i neznámé druhy místního a exotického ovoce.

Následovala část praktické angličtiny, kdy první polovina dětí obsluhovala tu druhou a vyřizovala objednávky, poté se skupiny prohodily. Debatovali jsme o zdravých denních návycích, o sladkostech, televizi či ponocování. Na závěr byl pro děti nachystán ovocný kvíz se stanovišti různě v budově a na zahradě, při jehož plnění se děti dozvěděly mnoho nového.

Celým dnem děti provázela angličtina, jelikož naším cílem je vytvořit pro děti prostředí, kde se nebudou ostýchat cizí jazyk používat. Jak jsme si celý den všichni užili, můžete vidět ve videu.