PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS do 6. a 7. třídy na školní rok 2024/2025 >> VÍCE INFO ZDE

Lyžařský výcvik 2024

Těsně před jarními prázdninami jsme s dětmi a učiteli naší školy vydali na lyžařský výcvik do Josefova Dolu v Jizerských horách. Do poslední chvíle jsme doufali, že na horách bude dostatek sněhu a zůstaneme zdraví, abychom si lyžování mohli užít naplno. Přálo nám štěstí a pondělí ráno jsme se sešli u autobusu a společně jsme se vydali za zimním dobrodružstvím.

Cesta byla sice dlouhá, ale neodradila nás. Po překvapivém obědě, který na nás čekal na chatě, jsme se vydali na sjezdovku zvanou Lucifer. Děti byly rozděleny podle svých schopností do tří družstev. Pokročilí a mírně pokročilí se vydali na náročnější svah a začátečníci získávali jistotu na mírném svahu. Lyžování jsme si užili, a to i přes to, že byla zasněžená jen z poloviny. Po úspěšném dni jsme se na chatě zabydleli a po společné večeři jsme si užili hry.

Další den nás čekal svah Špičák, který nás nadchl množstvím sjezdovek různých náročností a hlavně sedačkovou lanovkou. Všichni jsme se zdokonalovali, což bylo vidět na naší jistotě a rychlosti na svazích. Začátečníci se postupně stávali stále sebejistějšími a dokonce se někteří odvážili na náročnější svahy. Pokročilí lyžaři zase objevovali nové výzvy a zdolávali svahy, které předtím možná nebrali v úvahu. Atmosféra byla plná vzájemné podpory a radosti z každého nového pokroku. Po celý den nás provázelo slunečné počasí, které ještě více přispělo k nezapomenutelným zážitkům na sněhu. Někteří z nás využili možnost vyrazit na večerní lyžování, aby si prodloužili zážitek a užili si sjezdovky v jiné atmosféře. Ti, co zůstali na chatě, měli možnost zažít svou vlastní „zimní olympiádu“, plnou zábavných soutěží a her, což posílilo náš týmový duch a přineslo spoustu smíchu a radosti.

Následující den jsme opět strávili na Špičáku, kde nás přivítalo stejně příznivé počasí. Po dopoledním lyžování nás čekala odpolední strategická bojovka. Tato hra nás tak pohltila, že jsme si ani nevšimli, jak čas letí. Po večeři jsme vytvořili „sousoší“ na počest našeho lyžařského výcviku, což byl symbolický moment, kterým jsme zahájili náš karneval. Během karnevalu jsme si užili spoustu zábavných her a soutěží. Vrcholem večera bylo předání vysvědčení v pyžamu, což byl výjimečný a nezapomenutelný moment, který nám všem přinesl radost a spokojenost.

Poslední den našeho lyžařského výcviku začal rychlým balením a úklidem chaty, po kterém jsme se naposledy vydali na svah. Přestože den začal deštěm, nepřekazilo nám to plány a den jsme si naplno užili. Ke konci se dokonce vyjasnilo a na rozloučenou nám svítilo slunce. Po skončení na svahu nás již čekal autobus a my jsme se plní nezapomenutelných zážitků vydali na cestu zpět. Cestu domů jsme si zpříjemnili zpíváním, vyprávěním příběhů a hraním her, což nám pomohlo zvládnout dlouhou cestu. Po příjezdu nás již netrpělivě očekávali naši rodiče, s nimiž jsme se těšili, že se podělíme o všechny nádherné momenty, které jsme zažili.

Jsme opravdu rádi, že jsme mohli spolu prožít tak krásný čas. Tento lyžařský výcvik nám přinesl nejen zlepšení našich lyžařských dovedností, ale posílil naše přátelství.

Fotografie z výcviku jsou k vidění zde.

Za ZŠ Eduard Gabriela Šikulová a Miroslav Růžička