PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS do 6. a 7. třídy na školní rok 2024/2025 >> VÍCE INFO ZDE

Letní Edoviny 4. 6. 2024

Letní Edoviny jsou pro nás každoroční příležitostí se potkat s rodinou a kamarády na půdě školy a oslavit přicházející konec roku. Letošní slavnost byla zase trochu jiná ve formě, pro kterou se děti rozhodly v rámci vystoupení. Ne že by nás besídka v tradičním smyslu slova nebavila, naopak! Rádi zpíváme, muzicírujeme, přednášíme a také hrajeme. Tentokrát ovšem padlo rozhodnutí věnovat zahradní slavnost hlavně prezentaci práce na projektech a představení další třídní tvorby.

Odpoledne začalo společným setkáním na zahradě v rámci moderovaného bloku, v jehož první části jsme sdíleli novinky ze života školy a v pedagogickém sboru, oslavili jsme přechod našich páťáků na druhý stupeň a přivítali děti, které k nám nastoupí v září do první třídy. Ve druhém bloku potom žáci jednotlivých ročníků originálně zvali hosty do svých tříd, kam se návštěvníci mohli přesunout po všech pozvánkách a koncertu kapely ze třetího ročníku. Mezi jednotlivými vstupy měli diváci možnost odpovídat na záludné otázky našeho vědomostního kvízu o detailech z Eduarda.

Prvňáčci u sebe ve třídě hráli divadlo, které popisovalo život prvňáčka během celého roku a které uváděli dvakrát. Druháci se hostům pochlubili rozmanitými pomůckami, které během roku vyráběli, hrami a třídními projekty. Třeťáci nad rámec koncertního čísla vytvořili i volné pokračování příběhu o Vojtovi zabijákovi, které opět přineslo ponaučení. Čtvrťáci hostům ukazovali své nové akvárium s rybičkami a axolotlem, ve třídě měli k přečtení i informace o tomto netradičním zvířátku, které zpracovávali v rámci mezipředmětové výuky v češtině, přírodopisu a dalších. Páťáci nás informovali o svém projektu přátelství se studenty z jiných zemí, do kterého vstoupili skrze dotazníky, a ty země, které poté odpověděly, se staly předmětem jejich zjišťování. Nejstarší ročníky nás ve třídě nechali nahlédnout například do svých dějepisných a přírodovědných lapbooků, které si v rámci výuky vytvářeli, také pro hosty natočili vtipné video o představách a realitě ve školních prostředí.

Po prohlídce projektů ve třídách byla na programu nevšední záležitost. Žáci druhého ročníky během své výuky v prvouce narazili na téma časových schránek a to nás inspirovalo jednu takovou pro naši školu založit. Zapište si do diářů její otevírání 4. 6. 2034. Nechybělo úžasné občerstvení od našeho dua Lidu a Maru a od rodičů, moc za něj děkujeme!

Více fotografií najdete zde.

Děkujeme, že jste se u nás zastavili a oslavili s námi ten ohromný kus práce, co mají děti za sebou.

Za tým ZŠ Eduard Marie Hrušková