Letní Edoviny 13. 6. 2023

Před koncem školního roku jsme v prostorách školy přivítali rodinu a kamarády, staré přátele, sousedy a budoucí prvňáčky na Letních Edovinách, naší velmi oblíbené akci, protože jak školní rok míří ke svému konci, je tato akce jakýmsi vyvrcholením a oslavou celoroční práce.

Přálo nám počasí, proto jsme si mohli užít besídku dětí venku, tentokrát na novém místě za parkovištěm. Je to vždy velká výzva, nacvičit si představení pro veřejnost. Děti samy přišly s vlastními nápady, představení si pak s podporou pedagoga nacvičily a následně vytvořily kulisy. Naši nejmladší zpívali písničku Měsíce a mimo zpěv a dramatizaci zaujali rovněž velmi propracovanými plášti, které ke každému jednotlivému měsíci v roce vytvořili. Druháci vytvořili originální dílo, příběhem i provedením, kdy s využitím velké role papíru a tyče sestrojili promítací přístroj poháněný lidskou silou a poučili nás o Vojtovi zabijákovi a proč si z něj nebrat příklad. Třeťáci využili svoje strategické talenty k sepsání a odehrání příběhu o stroji času, který dokonce i sestrojili! Čtvrťáci nám polechtali bránice a pobavili nás svou sérií dramatizovaných vtipů se stejně vtipnými vyrobenými kulisami. Pátý a šestý ročník přidali ke vtipným skečím i špetku vážnosti, když nás informovali o Velké tichomořské odpadkové skvrně, dodali tipy, jak lépe pečovat o svět kolem nás, a nasdíleli s námi mnoho detailů ze své celoroční projektové práce.

Děti se na akci podílely také v přípravné fázi. Bylo potřeba uklidit okolí školy zahradu, třídy, šatny, školu vyzdobit a obecně ji na takový nápor návštěvníků nachystat. Také bylo třeba připravit infoletáčky pro rodiče, vybrat zodpovědný tým vítačů, pozalívat veškerou zeleň a další. I proto je tato akce opravdu velkou záležitostí, na které se podílejí jak děti, tak dospělí. Rodiče nám přispěli svými dobrotami. Jsme zkrátka jeden velký tým! Letos jsme pro nejstarší ročníky připravili překvapení k oslavě vstupu na druhý stupeň. Každý si prožil svůj okamžik slávy na pódiu, společně si užili konfety a dostali od nás symbolickou upomínku toho, aby i nadále každý den objevovali své talenty, placku, kterou někteří hned druhý den hrdě umístili na svoje batohy. Pro všechny děti a rodiče pedagogové přichystali šipkovanou v areálu školy, která obsahovala stanoviště připomínající vše, co jsme společně v uplynulém školním roce prožili, a byl tak boží, že si ji všichni užívali až tak, že snad neexistuje jediná oficiální fotografie 🙂 a stejně tak výborné občerstvení se snědlo dřív, než ho kdokoliv stihl vyfotit. I dle toho se pozná skvělá akce.

Děkujeme, že jste se u nás zastavili a oslavili s námi ten ohromný kus práce, co mají děti za sebou.

Za tým ZŠ Eduard Marie Hrušková