Komunitní akce v září – talentový workshop a podzimní brigáda

Naše škola je nejen vzdělávací institucí, ale i místem pro setkávání, vzdělávání a společné tvoření. Je pro nás důležitá práce v rámci komunity, a proto jsme velmi rádi, že se nám v září povedlo uspořádat dvě akce pro rodiče a přátele školy. Taková setkání vždy nabídnou možnost se vzájemně lépe poznat, načerpat novou inspiraci a příjemně strávit společný čas. Protože i o tom vize ZŠ Eduard je, o radosti v každém dni.

Hned druhý týden nového školního roku, 7. září, jsme uspořádali základní talentový workshop pro rodiče našich dětí, který byl veden Milanem Pařilem, garantem projektu a talentovým poradcem. Na workshopu Milan rodiče uvedl do talentové metodiky, aby mohli s talenty pracovat jak v seberozvoji, tak se i spolupodílet na výchově a vzdělávání svých dětí. V ZŠ Eduard s talenty pracujeme denně a je pro nás tedy důležité, aby rodiče měli do této oblasti alespoň základní vhled, což následně jak pedagogům, tak rodičům usnadní vzájemnou komunikaci. Rodiče si vyzkoušeli i úplnou novinku v rámci talentové aplikace, a to autodiagnostiku. Těší nás velký zájem ze strany rodičů a věříme, že tato pravidelná setkání nad talenty pomohou vzájemné práci a komunikaci.

Společný čas jsme prožili i 21. září na Podzimních Edovinách. V plánu bylo zasadit stromy, keře a květiny, dle projektového plánu Eduard se učí v zahradě (více po kliknutí zde). Kolem amfiteátru pro setkávání jsme vytvořili záhon s levandulemi a další zelení, jehož příprava nám zabrala nejvíce práce, protože před samotným sázením bylo třeba odstranit skrytou zasypanou dlažbu. U plotu poblíž základů hmatového chodníčku jsme zasadili ostružiny a další keře, pod terasou už v zemi stojí mladé ovocné stromky. Ze zahrady jsme také odstranili kameny, plevel a ze skrytých zákoutí či hloubek pod dlažbou i suť a kamení. Díky hojnému počtu pomocníků se nám vše povedlo, a ještě by čas pochutnat si na všech dobrůtkách, které přinesli rodiče či upekla naše Lidunka. Děkujeme! Po práci jsme se ohřáli u táboráku a v příjemné atmosféře se rozloučili. Již teď se těšíme na další setkání s rodiči a přáteli ve škole, nejpozději v předvánočním čase.

Více fotografií ve fotogalerii po kliknutí zde.