Jarní Edoviny

Dne 28. března jsme společně celá škola symbolicky přivítali JARO. Ačkoliv od rána vládlo nevlídné počasí, rozehnat sněhové mraky nám pomohla písnička „Jaro dělá pokusy“. A při odemykání jarním klíčem naší společně nazdobené břízky už nám definitivně sluníčko vykouklo.

Den byl tentokrát poprvé a zcela netradičně v rukou rodičů, kteří si pro všechny děti připravili pestré a zábavné rukodělné dílničky v tematickém velikonočním duchu. Na různých stanovištích jsme si tak vyzkoušeli například výrobu jarní pomazánky, pletení pomlázek z proutí, barvení vajíček – metodou suchou, voskovou i klasickým barvením, zdobení perníčků, setí jarního osiva, malování na dřevo i kameny a tvoření kuřátek z papíru. Odpoledne uteklo jako voda a všichni jsme si odnášeli nejen velmi zdařilé výrobky, ale i plno krásných zážitků.

A i když bylo venku chladné a větrné počasí, užili jsme si i opékání u ohně. A pokud se někomu nechtělo en, mohl si v klidu a teple pochutnat na Liduščině výborné gulášové polévce. V prvním patře školy navíc probíhal i první bazárek oblečení a hraček. Věci, které se neprodaly, poputují na charitní účely.

Srdečně děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli. Za profesionální přípravu stanovišť, domácí napečené dobroty i skvělou náladu a příjemný komunitní duch, který se nesl celou školou.
A my už se všichni těšíme na příští rok!

Za ZŠ Eduard Jana Šimonová