Halloween 2022

Věděli jste, že spolupráce a odhodlání dokáže zázraky? My o tom nepochybujeme, protože jsme se sami přesvědčili, že když se táhne za jeden provaz, dokážeme zvládnout mnoho a ještě si to báječně užít!

Naši školu naplnily nejrůznější záhadné a podivné bytosti. Hemžilo se to tu čaroději a čarodějkami, kostlivci, zombie a všelijakými dalšími strašidly či pohádkovými postavami. Proč ale to všechno? Tento speciální den zahájilo jedno důležité sdělení. V naší škole se usídlili smutní duchové v čele s duchem Alfonsem. Ztratili se. Bylo třeba jim pomoct nalézt správnou cestu. V ZŠ Eduard sice byl připraven kvalifikovaný tým dospělých nadpřirozených bytostí, ale samy si s duchy neporadily. Bylo tedy potřeba spojit své síly!

Na různých stanovištích skupiny získávaly střípky indicií, které je měly dovést k vyřešení této záhady. Nebylo to ovšem zadarmo. Každá skupina musela prokázat odvahu v podzemním temném labyrintu, zvládnout vyluštit tajné runové písmo, pomocí boomwhackers společně zahrát píseň, proplížit se tiše kolem příšery, prokázat schopnost týmové spolupráce a projít obtížnou dráhu, porozumět cizí řeči na filmovém plátně, probudit k životu sopku, a dokonce připravit sladkou pochutinu podle tajného receptu!

Každá skupina postupně získala sadu písmen. Co s nimi? Napadlo nás písmena poskládat do slov a slova do krátké rýmovačky. A v tom nám to došlo. Je to zaříkadlo! Několikrát jsme jej zkusili společně vyslovit a poslední nejhlasitější pokus zabral. Všichni duchové našli svou cestu a byli pryč. Důkladně jsme prohledali školu a žádného už nenašli. S jistotou tedy můžeme prohlásit, že všichni jsme zvládli svůj úkol výborně. Po dobře odvedené práci nás čekala oslava a pravá halloweenská párty!

Za ZŠ Eduard Tom Horčička