PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS do 6. a 7. třídy na školní rok 2024/2025 >> VÍCE INFO ZDE

Beseda s paní spisovatelkou Zuzanou Csontosovou

V pátek 17. května přijala pozvání do naší školy spisovatelka dětských knih Zuzana Csontosová (https://www.facebook.com/csontosova/). Děti se na její návštěvu velmi těšily a zodpovědně se na setkání připravovaly. Během vyučování i družiny četly některé z jejích knih a připravovaly si pro paní spisovatelku různé zajímavé otázky, na které hledaly odpověď. První a druhý ročník tvořil ve výtvarné výchově i vlastní ilustrace k jejím knihám. Vzniklo tak spoustu krásných obrázků. Druháci vytvořili ke knize Madam ježibaba i jeden velký celotřídní plakát. Pro paní spisovatelku připravili i další překvapení – naučili se totiž píseň z její knihy a tu jí pak na závěr besedy zazpívali.

Během besedy nám pak paní spisovatelka ukázala své knihy a hlavně povídala o tom, jaké to je být spisovatelem. Zodpověděla také všechny naše zvídavé dotazy, například: kam chodí na tak skvělé nápady? Jak se může někdo – třeba i my – stát spisovatelem? Co k tomu potřebuji? Jak taková kniha vzniká a jak dlouho? Kdo jí kreslí do knih ty krásné obrázky? A hlavně, baví jí to psát knížky? Debata velmi rychle uběhla a zbyl i čas na autorské čtení a podpisy knih s věnováním.

Návštěvu jsme si moc užili a ještě jednou děkujeme za to, že si k nám našla cestu, a hlavně za krásné příběhy, které píše. A už se těšíme na další. Zjistili jsme totiž, že má právě rozepsanou knihu, na kterou se budeme moct těšit možná už před Vánoci.

A jak to vypadalo ve škole po odchodu paní spisovatelky? Každý si našel pohodlné místečko, vzal její knížku a nedočkavě se pustil do čtení. A několik dalších dní se ve škole i doma stále jen četlo 😊. Zkrátka nepřišla ani naše školní knihovna, protože i ta se nyní těší o čtyři nové knihy, které jsou nejvíc půjčované ve škole.

No řekněte sami, co lepšího může být, než to, když se úplně ponoříte do zajímavého  příběhu?

Za ZŠ Eduard Jana Šimonová