2. rok v Eduardovi odstartován

Tak nám začal další školní rok, jupí! Vydatný déšť nám první školní den neumožnil dojet do školy autobusem, proto jsme využili azura druhého září a tento okamžik začátku školního roku si s dětmi prožili o den později. Autobus všechny malé superhrdiny odvezl do školy, kde se dozví o svých superschopnostech. Vlastně jsme celý den tento přechod z prázdnin do lavic a ze školky do školy prožívali a oslavovali, mimo to jsme stihli i prozkoumat nejbližší okolí a prostory školy, seznámit se anebo už pomaloučku pracovat. Doufáme, že všichni školáci a rodiče začali nový školní rok radostně a s nadšením a přejeme si, aby se všechny děti těšily do školy tak, jako ty naše, které už první den chtěly zůstávat v družině přesčas.

Nyní fungujeme ve dvou třídách-místnostech. Dle výzdoby a ročního tématu si prvňáci a druháci zvolili pro svou třídu název Námořnická, třeťáci a čtvrťáci tu svou pojmenovali Lipová. Rozrostli jsme se jak o děti, tak o členy týmu. Nadále pracujeme na zvelebování vnitřních prostor školy, v prvním patře se během prázdnin podařilo přichystat prostory pro dětskou skupinu Happy Preschool, kteří se již pěkně zabydleli a ke kterým my školáci rádi chodíme na návštěvu. Dochází tak k přirozenému propojování mladších a starších dětí, například i během času stráveného na zahradě.

Zahrada je dalším velkým projektem, na kterém nadšeně všichni pracujeme, tým zaměstnanců a děti samotné. O průběhu vás budeme brzy informovat v samostatném článku. Máme v hlavě spoustu plánů a nápadů na celý následující rok, čeká nás halloweenský projektový den, vánoční jarmark či dny otevřených dveří. Pokračujeme v informování o naší činnosti formou týdenních dlaždic s fotografiemi, které zveřejňujeme zde na webu i na našem Facebooku. Protože u nás se pořád něco děje a my se o své zážitky vždy rádi podělíme.