MALÝ UMĚLEC A SVĚT FANTAZIE
výtvarný příměstský tábor

3. – 7. 8. 2020

Můžete se těšit na týden plný zkoumání, experimentování s barvami, materiály i formáty a spoustou výtvarných technik. Čeká nás také tvoření v přírodě a spousta her, které nejen rozvinou vaši kreativitu a fantazii, ale i odvahu a umění komunikace. Přijďte zažít neomezené možnosti ve světě umění.

Program a aktivity

• Klasické i netradiční výtvarné techniky a postupy
  • Kresba a malba podle přírody (umělci v plenéru), práce s přírodninami, Land art
  • Tisk z výšky, tvoření z textilu
  • Návštěva galerie jako zdroj inspirace
  • Zajímavosti ze světa umění

Komu je tábor určen?

Tábor je určen pro děti  od 7 do 13 let.

Sraz a rozchod

Sraz je v ZŠ Eduard vždy na 8,00 - cestu k nám najdete snadno.

Děti si můžete vyzvednout od 16,30 do 17 hodin tamtéž.

Cena turnusu činí 1 900 Kč

V ceně je zahrnuta výuka, celodenní pitný režim, oběd, veškeré materiály a pronájem prostor.

Lektorka

Bc. Markéta Nováčková

Motto „ Nikdy není pozdě stát se tím, čím bys mohl být.“ [G. Eliot]
Mou nejoblíbenější činností bylo a je kreslení, malování a tanec. Svůj sen stát se ilustrátorkou nebo učitelkou jsem začala naplňovat studiem na Střední uměleckoprůmyslové škole v oboru Tvorba hraček a dekorativních předmětů. Nejvíce mě oslovila práce s barvami a textilem. Během školy jsem působila ve školní družině v rámci výtvarných a keramických kroužků. Později jsem vystudovala obor Dějiny křesťanského umění na Karlově univerzitě v Praze. Vždy jsem chtěla zážitek setkání s uměním předávat návštěvníkům galerií a především dětem. Svou chuť objevovat svět i umění spolu s dětmi a získat pedagogické vzdělání se stalo motivací k přestěhování do Brna. Schopnost vést kroužek výtvarné tvorby jsem si vyzkoušela díky Volnočasové agentuře Kaštánky a realizovala v MŠ a ZŠ Nížkovice. V roce 2018 jsem nastoupila na magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovi university v Brně v oboru: Galerijní pedagogika a zprostředkování umění a Učitelství výtvarné výchovy pro základní a střední školy. V rámci studia jsem se setkala s partou nadšených lidí zakládajících Lesní klub Machanka a začala jsem si uvědomovat jak krásné je vše propojit. Přírodu umění a pohyb. Ráda získám nové pedagogické zkušenosti a energii objevovat ve vašem týmu spolu s dětmi. V současnosti se věnuje především poznávání toho, jak je možné sdílet emoce a příběhy mezi lidmi prostřednictvím barev a tradic vizuální kultury.

Přihláška na tábor

Jméno dítěte*