PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS do 6. a 7. třídy na školní rok 2024/2025 >> VÍCE INFO ZDE

Návštěva Divadelní fakulty JAMU

Protože máme ve škole nejen úžasné děti, ale i super rodiče, dostali jsme nabídku podívat se na interaktivní divadelní představení, které vzniklo přímo na Divadelní fakultě JAMU v Brně. A tak se druháci, třeťáci a čtvrťáci vydali 25. dubna a 2. května na představení Dítě, které žilo ve zdi.

Divadlo nás přímo vtáhlo do děje a my jsme si tak mohli vyzkoušet, jak to vypadá u hlavního hrdiny Tondy doma. Loutka nás zavedla za zeď, kde jsme se stali přímými účastníky příběhu. Tonda se trápil, stejně tak, jak se trápíme někdy i my. A často nás přepadají různé emoce, které třeba neumíme zpracovat. Jak se vypořádat se vztekem nebo smutkem? Snažili jsme se Tondovi pomoct. A myslíte, že se povedlo? Pomáhali jsme mu poslepovat rozbité a vytvořit něco nového a krásného. Ve druhé části představení
jsme se mohli podívat na celou situaci očima rodičů. A překvapilo nás, jak to vidí oni. Celou dobu se totiž snažili Tondovi pomoct. On to jen neviděl. Na závěr jsme se s dětmi snažili přijít na to, co by mohlo dětem i dospělákům v podobných situacích pomoct. A myslím, že jsme na to přišli. Musíme spolu víc mluvit a prostě si říct, co kdo z nás vlastně potřebuje. Pro každého z nás, je totiž důležité něco jiného. A možná si to stačí jen říct.

A nejen to – druháčci si mohli po představení prohlédnout celou fakultu JAMU. Nakoukli jsme tak například i na hodinu baletu, podívali se do temné místnosti a také jsme na vlastní kůži zažili hodinu herectví. Víte třeba, jak se úplně uvolnit? Jak se dělá mrtvá liška nebo lidské zrcadlo? A dokážete se vcítit do druhého člověka? A co teprve do dvou nebo do tří? My jsme to všechno zvládli, takže – kdo ví? Třeba je tu mezi námi budoucí herec nebo herečka :)?

Děti své zážitky pak zpracovaly ve výtvarné výchově na celotřídní plakáty, které i s věnováním poputují na fakultu JAMU.

Děkujeme za nevšední divadelní prožitek !

Za ZŠ Eduard Jana Šimonová