Kdo jsme

Vybudování základní školy Eduard je beze sporu běh na dlouhou trať. Před pár lety jsme se na něj rozhodli vydat, a proto bychom chtěli naše příběhy, motivace i očekávání představit i vám.

Mgr. Gabriela Pařilová

Ředitelka školy, učitelka, talentová konzultantka

Můj příběh se začal psát před více než 8 lety, ale tehdy na mne působil jako sen z oblasti sci-fi a fantasy žánrů. Jsem učitelkou 1.stupně základní školy s více než 19 letou praxí v oboru. Během těchto let jsem nabrala mnoho krásných i bolestivých zkušeností, které ale ve výsledku byly stejnou příležitostí ke změně, k osobnímu i profesnímu rozvoji.

Vnitřně mě velmi trápilo, jakým směrem se po listopadu 1989 začalo ubírat naše školství. Mnoho unáhlených, protichůdných, nekoncepčních a nedomyšlených rozhodnutí, která se v budoucnosti budou velmi těžce napravovat, mne dovedly do bodu zlomu, kdy jsem opustila státní systém a pustila se do realizace myšlenky školy, kde se vzdělání může dít přirozeně, lehce a s radostí a přitom obnášet vysokou kvalitu.

Mou velkou výhodou je znalost českého vzdělávacího systému, jeho předností a nedostatků a tím i potenciálu ke zlepšení. Touhou a záměrem je vypustit do světa lidi vzdělané, vědomé, s ochotou nést odpovědnost za svá rozhodnutí a volby, svobodné ve svých činech a respektem ke druhým. Chci jim být inspirací a podporou.

Ing. Milan Pařil

Expert na práci s talenty

Jednou z mých nejdůležitějších hodnot mého života je svoboda. Na této hodnotě také stojí všechna moje důležitá životní rozhodnutí a projekty, na kterých pracuji v profesním i osobním životě. Poznávání a zejména práce na naplnění našeho plného potenciálu začíná u vědomí sebe sama, našich každodenních rozhodnutí a činů, které následně vykonáme či nevykonáme. To, čemu porozumíme, můžeme také proměnit.

Pomoci lidem a zejména dětem odhalit jejich vrozené, jedinečné schopnosti s nejvyšším potenciálem, je fascinující hodnota, která zásadně proměňuje příležitosti v jejich životě i celé naší společnosti. Gábi se pro práci s dětmi narodila. Naplňuje tak své poslání i schopnosti. Podpořit ji ve vybudování této jedinečné školy je pro mě osobní životní naplnění.

Do projektu rád přináším svoji expertízu ze 12 let zkušeností v prostředí rozvoje firem, týmů a jednotlivců ve společnosti Inpram a.s. Díky mezinárodní certifikaci Gallup a Barrett Values Centre jsem garantem metodiky a  know-how pro výcvik pedagogů a spoluvytváření celé koncepce výuky a práce školy.